Fotografia wnętrz jako narzędzie do sprzedaży nieruchomości

fotografowanie wnętrza domu

Oferty sprzedaży nieruchomości zawierające profesjonalnie wyglądające zdjęcia cieszą się dużą popularnością wśród oglądających je użytkowników. Mówi się, że „kupuje się oczami”, nic więc dziwnego, że fotografie są dźwignią współczesnego marketingu nieruchomościami. Przy odpowiednim zaplanowaniu i niewielkim wkładzie finansowym możemy znacznie poprawić atrakcyjność oferty. Jakimi zasadami kierować się przy fotografowaniu wnętrza i jak odpowiednio je do tego przygotować?

Jak przygotować wnętrze?

Tak samo, jak przy profesjonalnej sesji zdjęciowej na okładkę czasopisma, modele są odpowiednio ubierani i malowani tak samo mieszkanie czy dom, który jest na sprzedaż, należy przygotować do zrobienia zdjęć ofertowych. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o to, aby wnętrze było czyste i schludne. Na wierzchu nie mogą leżeć rozrzucone ubrania czy papiery, nieestetycznie wygląda także nadmierna ilość ozdób. Z kolei akcenty kolorystyczne w umiarkowanej ilości takie jak kwiaty czy poduszki mogą dodać pomieszczeniu przyjemnego ciepła.

Jak zrobić dobre zdjęcie?

Gdy już przygotujemy wszystkie pomieszczenia do sesji zdjęciowej, warto dobrze ją zaplanować. Oto kilka praktycznych rad jak to zrobić:

  • Wybierz odpowiednią porę w ciągu dnia - aby wnętrze wyszło na zdjęciach jak najkorzystniej, trzeba zrobić je przy odpowiednim oświetleniu. Najlepsze pory to wtedy gdy słońce za oknem nie świeci zbyt ostro i ma delikatną ciepłą barwę, jest to poranek i popołudnie,
  • Przemyśl co umieścić w kadrze - przejdź po wszystkich pokojach i zastanów się co umieścić na fotografii, aby robiła ona dobre wrażenie. Zastanów się, czy pomieszczenia warto prezentować z jednego wybranego punktu, czy jednak od kilku stron,
  • Ustaw odpowiednio aparat - zdjęcia zrobione z perspektywy osoby siedzącej będą prezentowały nieruchomość w sposób atrakcyjny i realistyczny. Unikaj kadrów, których dużą część zajmuje sufit lub podłoga. Pamiętaj, aby zdjęcia były dokładnie poziome względem podłoża. Jeśli używamy telefonu, możemy skorzystać z opcji wyświetlania linii pomocniczych, w aparacie również mamy możliwość wyświetlenia siatki, niektóre modele mają nawet widoczne na ekranie poziomice, co znacznie ułatwia sprawę.

Wróć do bloga